O MNIE

Barbara Cetnar-Miech

Jestem psycholożką, certyfikowaną psychoterapeutką Gestalt i seksuolożką kliniczną. Ukończyłam czteroletnie, całościowe szkolenie w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt w Krakowie i posiadam Europejski Certyfikat Psychoterapeuty Gestalt wydany przez  The European Association for Gestalt Therapy (EAGT). 

Wykształcenie psychologiczne uzyskałam na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach na kierunku Psychologia kliniczna człowieka dorosłego oraz podczas 6-miesięcznego stypendium na Universitat Wien w Wiedniu. W Wiedniu miałam okazję nauczyć się i doświadczyć metody pracy Augusto Boala, którą inspiruję się organizując treningi i warsztaty grupowe. Poza tym posiadam Certyfikat Trenera grupowego.

W marcu 2022r. ukończyłam studia podyplomowe na kierunku Seksuologia kliniczna na SWPS w Katowicach.

Wciąż poszerzam swoje kwalifikacje regularnie uczestnicząc w warsztatach i treningach prowadzonych przez trenerów w kraju za granicą. Ponadto regularnie superwizuję swoją pracę.

Doświadczenie

Doświadczenie zawodowe zdobywałam w Śląskiej Klinice Psychiatrii i Psychoterapii (oddział zamknięty i oddział rehabilitacyjny), na oddziale dziennym w Centrum Leczenia Nerwic i Innych Zaburzeń Psychicznych w Czechowicach-Dziedzicach oraz w Poradni Zdrowia Psychicznego w Czechowicach-Dziedzicach.

Jako seksuolożka odbyłam staż kliniczny w poradni seksuologicznej na ul. Dolnej w Warszawie.

Czym jest dla mnie psychoterapia

Proces terapeutyczny to dla mnie umiejętność stawania się sobą, poprzez zrozumienie siebie, własnych emocji, myśli oraz potrzeb. Wierzę w uzdrawiającą moc prawdziwego kontaktu, opartego na wzajemnym szacunku, odpowiedzialności i autentyczności. Psychoterapia Gestalt jest dla mnie fascynująca, ponieważ w głównej mierze koncentruje się na rozwijaniu autentycznego i swobodnego kontaktu klienta ze sobą, innymi oraz światem. Jako jedna z nielicznych modalności psychoterapeutycznych oferuje narzędzia, które umożliwiają klientowi poznanie własnych ograniczeń i zasobów oraz ich doświadczenie, co sprzyja zarówno poszerzeniu samoświadomości jak i przyswojeniu sobie bardziej adaptacyjnych zachowań.

We własnej pracy korzystam również z EMDR w sytuacjach, kiedy klient doświadczył traumy.

Prywatnie

Jestem szczęśliwą żoną i mamą. Uwielbiam podróże, szczególnie lubię doświadczać wszystkiego, co nowe i niespodziewane. W wolnym czasie praktykuję jogę, oglądam filmy i chodzę na spacery z moim psem.